📅 Marts 2020

Pasākumi karantīnas laikā: Atcelt? Atlikt? Pielāgoties!Nav šaubu, ka pasaules karantīna radikāli mainīja daudzu izpildītāju, pasākumu apmeklētāju un to rīkotāju plānus. Mūs kā biļešu platformu arī ietekmē pašreizējā situācija. Tomēr mēs ļoti mudinām savus kolēģus izklaides industrijā nepadoties un izmantot šo iespēju, lai sasniegtu jaunu auditoriju un tirgu. Jā, tas var likties neiespējami, bet varbūt jūsu pasākumu var rīkot tiešsaistē?  

#

Vai ir vērts pamēģināt?

 • Jūs ietaupīsiet ražošanas izmaksas uz telpu īri, apsardzes vai uzkopšanas personālu, ceļa izdevumiem utt.
 • Jūs uz saviem pasākumiem varat uzaicināt vairāk cilvēku.
 • Jūs sasniegsiet jaunu auditoriju un iegūsiet jaunas prasmes, kas noderēs nākotnē.
 • Ja tā ir diskusija, cilvēki var piedalīties komentāru sadaļā.
 • Pielāgojoties tiešsaistes režīmam, jūs būsiet mazāk atkarīgs no iespējamām izmaiņām un nodrošināsiet dažas darba vietas un varbūt pat izveidosiet jaunas (piemēram, video komanda straumēšanai). 

Pēdējā laikā daudzi no mums cenšas saglabāt ne tikai pozitivitāti, bet arī stabilus ienākumus. Tāpēc jautājumam nevajadzētu būt “vai tas ir tā vērts?”, bet “kā mēs to varam izdarīt?”. Katrai norises vietai neatkarīgi no tā, vai tā ir koncertzāle, brīvdabas festivāls vai klātienes darbnīcas, ir savas priekšrocības. Tātad, kā ir tiešsaistē? Kāpēc to ir vērts izmantot?

#

Vai manu pasākumu var organizēt tiešsaistē?

Radošumam nav robežu, un ir pienācis laiks to pierādīt. Tātad, kādus pasākumus patiešām var rīkot tiešsaistē?

 • Filmu seansi. Šogad pirmo reizi daudzus filmu festivālus bija iespēja noskatīties mājās. Neierobežotas uzkodas, ērti dīvāni - kāpēc gan nerīkot ikgadēju filmu festivālu pat pēc karantīnas beigām?
 • Koncerti. Mēs esam pieraduši skatīties koncertus televizorā, un ir pienācis laiks to padarīt par ieradumu, vismaz uz brīdi. Jā, tas ir savādāk... bet padomājiet par visiem cilvēkiem, kas dzīvo ārpus izklaides galvaspilsētām un kuri tagad varēs skatīties izrādes savās mājās.
 • Kursi. “Tiešsaistes kursi” daudziem jau ir labi pazīstams termins. Šādiem kursiem ir lielas priekšrocības, piemēram, iekļaut cilvēkus no dažādām pasaules vietām vai valstīm, dodot iespēju dalībniekiem mācīties sev vēlamajā laikā un ērti izmantojot savas mājas iekārtojumu. Daudzos no tiem ir pat 1:1 konsultācijas ar pasniedzējiem un personalizētas atsauksmes rakstiskā vai video formātā.
 • Sports. Varbūt mēs nevaram organizēt īstu basketbola spēli bez cilvēku piedalīšanās, bet mēs varam ieteikt kādas skriešanas sacensības, kurās visi dalībnieki neskrien vienlaikus. Daudzas sporta lietotnes ļauj saglabāt un dalīties ar personiskajiem ierakstiem, trasēm un citu sasniegumu pārspēšanu. Turklāt jaunās tehnoloģijas, piemēram, VR, arī ļauj atdarināt dažādus sporta veidus, sākot ar dejošanu līdz boksam, un tās var pārvērst par jautrām tiešsaistes sacensībām, nodrošinot dalībniekiem nepieciešamo aprīkojumu.
 • Diskusijas. Diskusiju straumēšana mūsdienās ir ļoti izplatīta, tāpēc šodien daudzi straumē ne tikai diskusijas, bet vēl lielākus pasākumus, piemēram, konferences. Pat tīklošanu tagad var veikt attālināti!
 • Darbnīcas. Vai darbnīcas var organizēt attālināti? Dažas var! Iedomājieties keramikas darbnīcu, kur visi materiāli (māls un krāsa) tiek nogādāti dalībnieku mājās un pēc tam viņi tiek mācīti ar video palīdzību. Šajā gadījumā vesela ģimene kopā var veidot visiem neaizmirstamus mirkļus.

Mēs esam pārliecināti, ka daudzus citus pasākumus var pielāgot tiešsaistes pasaulei. Tas nebūs tas pats, bet arī nebūs sliktāk. Tas vienkārši būs savādāk. 

Izvēlieties pareizo platformu

Dažiem no šiem tiešsaistes pasākumiem ir vajadzīgas platformas: lietotnes, straumēšanas vietnes... Šis vietnes mūsdienās ir visizplatītākās. Internets ir pilns ar dažādu platformu ieteikumiem, sākot ar ļoti populārām, piemēram, Facebook un YouTube, līdz mazāk zināmām vai specializētākām, piemēram, Periscope, Twitch (spēles) vai Zoom (konferences).

Pēc platformas izvēles notestējiet to vairākas reizes un izpētiet to pirms pasākuma, vai arī atrodiet cilvēku komandu, kas prot straumēt pasākumus tiešsaistē un varētu jums palīdzēt.

Atrodiet savu auditoriju

Tātad, viss notiek kā parasti - jūs nākat klajā ar ideju, to noorganizējat, atrodat vietu (šajā gadījumā platformu) un pēc tam nosakāt savu auditoriju.

Un tad ir mūsu kārta. Šajā nenoteiktības laikā mēs jums gribētu atgādināt, ka Paysera Tickets platformā var izplatīt biļetes ne tikai uz fiziskiem, bet arī uz tiešsaistes pasākumiem. Tikai šajā gadījumā biļetes vietā jūs nosūtītu pieslēgšanās datus vai saiti uz savu pasākumu.

Un, ja pasākums ir BEZMAKSAS, arī biļešu izplatīšana jums neko nemaksās. Pretējā gadījumā mēs piedāvāsim konkurētspējīgas cenas un palīdzību visa procesa laikā.

Mēs ticam, ka šī izaicinošā situācija pavērs jaunus apvāršņus ne tikai izpildītājiem, autoriem un pasniedzējiem, bet arī pasākumu rīkotājiem un to apmeklētājiem.