Darījuma konts 

Drošs preču un pakalpojumu pirkšanas un pārdošanas veids.

Īslaicīgi turiet maksājumu par precēm un pakalpojumiem trešās puses darījuma kontā vienmērīgam un drošam darījumam starp pircēju un pārdevēju.

#
#

Kas ir darījuma konts?

Darījuma konts (angl. "escrow") ir finanšu līgums starp pircēju un pārdevēju, kad trešā puse – šajā gadījumā Paysera LT – tur darījuma līdzekļus, līdz visas darījuma puses izpilda līgumu.

Tas dod drošības sajūtu ne tikai pircējam, bet arī pārdevējam, jo pusēm vairs nav jāizlemj, kas ir pirmais – apmaksa vai preču/pakalpojumu sniegšana. Izmantojot darījuma kontu, viss process tiek sīki aprakstīts, ir caurskatāms un tiek veikts, pamatojoties uz divpusēju līgumu un uzraudzību.

Paysera darījuma konta priekšrocības

Garantēta drošība gan pircējam, gan pārdevējam

Pircēja un pārdevēja aizsardzība

Kopīga darījuma konta atvēršana konkrētam darījumam ir drošības garantija ne tikai pircējam, kurš zina, ka nezaudēs naudu, ja nesaņems pirkumu, bet arī pārdevējam, kuram vairs nav jāuztraucas, piegādājot preces un pakalpojumus pirms naudas saņemšanas. 

Plašs preču un pakalpojumu klāsts

Paysera piedāvā darījuma konta pakalpojumus ne tikai lieliem pirkumiem (piemēram, nekustamajam īpašumam), bet arī mazākiem darījumiem – elektronikas, mēbeļu, remontdarbu pakalpojumu u.c. pirkšanai vai pārdošanai. 

Vienkāršs un caurskatāms process

Darījuma konta atvēršana ir ātra, ērta un skaidra. Visa procesa laikā konts būs redzams visām līguma pusēm.

Drošs un atzīts darījuma konta aģents

Paysera ir plaši pazīstama un pieredzējusi finanšu iestāde, kā arī maksājumu pieņemšanas internetā līderis Baltijā. Uzņēmums garantē drošu un vienmērīgu gan vienkāršu, gan sarežģītāku darījumu vadību. 

Kad var izmantot darījuma kontu? 

Darījuma konts ir īpaši noderīgs lieliem pirkumiem, kuru veikšanai ir nepieciešams sūtīt preces, nodot tiesības vai apmainīties ar vērtslietām, kurām nepieciešami autentiskuma sertifikāti utt.. 

Visbiežāk darījuma kontus izmanto, lai pirktu vai pārdotu:

 • nekustamo īpašumu
 • sauszemes vai ūdens transportu
 • senlietas
 • mākslas darbus
 • juvelierizstrādājumus
 • domēnus vai vietnes
 • remontdarbu pakalpojumus
 • elektroniku
 • citus pirkumus, kuriem bieži nepieciešami līgumi 
#

Kā darbojas darījuma konts?

1. Pircējs un pārdevējs paraksta līgumu.  

Pircējs un pārdevējs vienojas par pārdošanas noteikumiem un noslēdz trīspusēju līgumu starp maksātāju, līdzekļu saņēmēju un darījuma konta aģentu Paysera LT. Šim darījumam tiek atvērts darījuma konts. Gan pārdevējam, gan pircējam jākļūst par Paysera klientiem. 

2. Pircējs pārsūta naudas līdzekļus uz Paysera darījuma kontu.

Pircējs naudu par pirkumu ieskaita Paysera darījuma kontā. Paysera apstiprina līdzekļu saņemšanu. Visām pusēm ir tikai lasāma piekļuve kontam, un tikai Paysera var piekļūt naudai un pārskaitīt to uz pārdevēja vai pircēja kontu. 

3. Pārdevējs nosūta preces vai pakalpojumus pircējam.

Pārdevējs piegādā preces vai pakalpojumus veidā, kāds paredzēts līgumā. Kad tas ir izdarīts, pārdevējs iesniedz Paysera dokumentus, kas apstiprina preču nosūtīšanu.

4. Pircējs apstiprina, ka ir saņēmis pirkumu labā stāvoklī.

Pircējs apstiprina pirkuma saņemšanu, kā arī to, ka pirkums saņemts savlaicīgi un labā stāvoklī. 

5. Paysera nosūta līdzekļus pārdevējam.

Paysera LT pārsūta naudu no darījuma konta uz pārdevēja kontu. 

#

Neveiksmīgs darījums un atmaksa

Ja darījums nav veiksmīgs, nauda tiek atgriezta pircējam. Darījums tiek uzskatīts par neveiksmīgu, ja tas neatbilst līgumam.

Piemēram:  

 • pirkums netika piegādāts savlaicīgi;
 • pirkums netika piegādāts;
 • pirkums neatbilda solītajai kvalitātei;
 • pārdevējs nevar iesniegt nepieciešamos dokumentus u.c. 

Šajā gadījumā Paysera LT naudu atdod pircējam. Atmaksa ir pabeigta, kolīdz preces ar trūkumiem tiek atgrieztas pārdevējam. Arī pirkuma (ja tas tika saņemts) atgriešana būs jāpierāda ar attiecīgu dokumentāciju. 

Noteikumi

Darījuma konta pakalpojuma komisijas maksu var segt jebkura no darījuma pusēm, vai arī to var sadalīt daļās, par kurām panākta vienošanās. Jebkurā gadījumā komisijas maksa tiks ieturēta no darījuma kontā esošajiem līdzekļiem, papildu maksājums nebūs jāveic.

Darījuma konta komisijas maksa tiek noteikta individuāli katram darījumam, un tas tiek izveidots pēc visu trīs pušu – pircēja, pārdevēja un darījuma konta aģenta Paysera LT – vienošanās. 

Sākotnējās maksas skatiet Paysera cenrādī. Pirms līguma parakstīšanas uzmanīgi izlasiet darījuma konta noteikumus
#

Sazinieties ar mums

Ja vēlaties atvērt darījuma kontu, rakstiet mums uz escrow@paysera.com vai spiediet "Sazinieties ar mums". 

Plašāka informācija par šo pakalpojumu