Visi bloga ieraksti

account is restricted

Ja uzņēmums, kuram uzticējāt savu naudu, kādreiz ir ierobežojis vai pat slēdzis jūsu kontu, zināt, cik nepatīkami tas ir. Arī mums, atrodoties galda otrā pusē, ir ļoti nepatīkami bloķēt klientu kontus, un mēs vienmēr darām visu iespējamo, lai pārliecinātos, ka tas ir absolūti nepieciešams. Un tomēr tas reizēm ir jādara visām finanšu iestādēm, lai nodrošinātu savu klientu un cilvēku drošību kopumā.

Mēs bieži redzam šo tēmu apspriestu dažādos forumos, kā arī sociālajos medijos, tāpēc nolēmām sniegt ieskatu par to, kāpēc dažiem Paysera klientiem konts ir bloķēts vai ierobežots.

Juridiskās prasības mums

Paysera ir licencēta elektroniskās naudas iestāde. Šī licence ļauj mums apkalpot tūkstošiem klientu visā pasaulē un sniegt viņiem dažādus pakalpojumus, sākot no privātajiem un uzņēmuma kontiem līdz pat maksājumu kartēm, maksājumu pieņemšanu interneta veikalos un vēl vairāk.

Tomēr ar lielu varu nāk liela atbildība, tāpēc mūsu uzņēmumam ir jāievēro ļoti daudz noteikumu un prasību no mūsu regulatora Lietuvas Bankas, kā arī mūsu partneriem, piemēram, maksājumu karšu nodrošinātāja Contis, un starptautiskajiem noteikumiem, piemēram, Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likuma

Bet, lai precizētu – ja redzat, ka jūsu konts ir ierobežots, tas nenozīmē, ka mums ir aizdomas par jūsu iesaistīšanos naudas atmazgāšanā vai citās nelikumīgās darbībās. 

Iespējams, ka nesniedzāt mums visu nepieciešamo informāciju, kas noteiktā laika posmā tiek prasīta no mūsu klientiem, vai ka sniegtā informācija tika safabricēta – tas nozīmē, ka pakalpojumu līgums ir lauzts. Tāpēc mēs darām kā visas bankas šādās situācijās – ierobežojam kontu.

account is blocked

Ierobežots, slēgts, bloķēts un iesaldēts – kāda ir atšķirība?

Visi šie vārdi neizklausās labi. Tomēr daži no tiem nenozīmē atvadīšanos uz visiem laikiem.

Konta darbība ir ierobežota

Daudzos gadījumos ierobežots konts nozīmē, ka bankai var būt aizdomas par nelikumīgām darbībām jūsu kontā, kuras, iespējams, pat neveicat jūs. Mēs varam pamanīt neparastas darbības jūsu kontā un vēlēsimies pārliecināties, ka līdzekļus tiešām izmantojat jūs.

Prasītās informācijas nesniegšana var tikai vairot aizdomas par apšaubāmām darbībām. Mēs, iespējams, gaidām jūsu personu apliecinošu dokumentu, uzņēmuma dokumentus (ja jums ir uzņēmuma konts), Klienta anketu, informāciju par jūsu līdzekļu izcelsmi utt.

Pārbaudiet savu kontu, e-pastu (arī mēstules), kur jābūt ziņai no mums. Rūpīgi izpildiet norādījumus un sniedziet visu prasīto, un, ja mums vairs nebūs jautājumu, jūsu konts būs aktīvs pēc vienas vai divām dienām.

#

Konts ir slēgts

Ja mēģināt pieslēgties savam Paysera kontam, bet tas neizdodas, iespējams, jūsu konts tika slēgts. Šādi gadījumi ir reti un tiek izpildīti tikai tad, kad tas ir absolūti nepieciešams. Tas droši vien nozīmē, ka neievērojāt mūsu pakalpojumu līguma noteikumus – varbūt citām personām bija piekļuve jūsu kontam, melojāt par savām finansiālajām darbībām vai identitāti, izmantojāt kontu, lai tirgotos ar kriptovalūtām vai vēl sliktāk – izmantojāt kontu nelikumīgām darbībām un krāpšanai.

Ja jūsu kontā bija nauda, kas piederēja jums (netika izvilināta no citiem cilvēkiem), mēs to jums atgriezīsim vai pārskaitīsim uz kontu, no kura nauda tika saņemta, tiklīdz jūs mums būsiet iesniedzis nepieciešamo informāciju pirms konta slēgšanas. Turpmāk jums būs aizliegts izmantot mūsu finanšu pakalpojumus.

Iesaldēti jeb rezervēti naudas līdzekļi

Trūkst informācijas. Ir iespējams, ka tikai viens no jūsu pārskaitījumiem uz laiku tika apturēts – rezervēts jeb iesaldēts, kā daži saka. Finanšu iestādes to var darīt, ja trūkst informācijas par pārskaitījumu vai tas rada aizdomas. Mēs varam lūgt sīkāku informāciju par saņēmēju, naudas izcelsmi vai maksājuma mērķi. Tātad, jo vairāk informācijas sniedzat, aizpildot pārskaitījuma formu, jo mazāka ir iespējamība, ka nākotnē radīsies kādas problēmas.

Izvairīšanās no nodokļu maksāšanas un informācijas apmaiņa. Ir arī citi iemesli, kāpēc konkrētu maksājumu vai līdzekļus var aizturēt. Kā plaša spektra finanšu iestāde Paysera ir daļa no PLAIS sistēmas (Skaidras naudas ierobežošanas informācijas sistēma). Tā ir Lietuvas informācijas apmaiņas sistēma, kas apvieno bankas, tiesu izpildītājus, nodokļu un citas attiecīgās iestādes.

Lai gan šī sistēma ir lietuviešu, iestādes, piemēram, Valsts nodokļu inspekcija apmainās ar informāciju (piemēram, ar faktu, ka konkrētai personai ir konts Paysera sistēmā) starp līdzvērtīgām organizācijām citās valstīs. Tāpēc, ja kāds izvairās maksāt nodokļus vai tml., mēs vai jebkura cita šīs personas banka, iespējams, saņems rīkojumu aizturēt noteiktus maksājumus. Un tad jūs redzat tos kā rezervētus jeb iesaldētus.

#

Maksājumu pieņemšana internetā. Ja pieņemat maksājumus tiešsaistē, iespējams, redzēsiet diezgan daudz rezervētu darījumu. Visi iespējamie maksājumu veidi, kas tiek rezervēti, ir uzskaitīti mūsu vietnē

Pieņemot maksājumus tiešsaistē, lielākoties jūs maksājumu saņemsiet, kolīdz pircējs pabeigs pasūtījumu. Tomēr, ja pircējs maksā ar karti vai, piemēram, apmaksā rēķinu fiziskā tirdzniecības vietā, jūs maksājumu redzēsiet kā rezervētu. Tas nozīmē, ka pasūtījums ir apmaksāts un preces var nosūtīt, bet šos līdzekļus varēsiet izmantot tikai tad, kad partneris (piemēram, tirdzniecības vieta vai debetkartes izsniedzējs) atbrīvos šos līdzekļus. Šāda rezervācija parasti ilgst līdz 3 dienām, lai gan dažreiz tas ir stundu jautājums. 

Nepareiza informācija. Dažreiz pārskaitījums tiek rādīts kā rezervēts, ja ievadījāt nepareizu saņēmēja konta numuru. Vēlreiz pārbaudiet to un, ja nepieciešams, atceliet maksājumu. Ja tas tā nav un mums patiešām ir nepieciešama papildu informācija, atbildīgā komanda sazināsies ar jums.

Bloķēts

Šis termins tiek izmantots retāk un galvenokārt attiecas uz jūsu karti. Ja jūsu Visa maksājumu karte ir bloķēta, tas varētu nozīmēt, ka esat pārkāpis kartes lietošanas noteikumus un mēs vairs nevaram jums nodrošināt šo pakalpojumu.

Jūs varat arī pats bloķēt karti, piemēram, ja to pazaudējat vai ir aizdomas, ka kāds cits zina jūsu PIN kodu vai citu svarīgu informāciju. Ja bloķējāt savu karti, jaunu varat pasūtīt mūsu internetbankā vai mobilajā lietotnē.

Kāpēc mana Paysera konta darbība ir ierobežota?

#

Visbiežākie iemesli:

1. Nav iesniegta pase vai personas apliecība
Ja jums jau ir Paysera konts, bet jūsu personas apliecība vai pase vairs nav derīga, jums tiks lūgts atjaunināt šos starptautiskos dokumentus. Ja to neizdarīsiet noteiktā laika posmā, jūsu konts tiks ierobežots, līdz sniegsiet nepieciešamo informāciju.

2. Nav iesniegti uzņēmuma dokumenti
Ja jums ir uzņēmuma konts un pēc pieprasījuma nevarat savlaicīgi iesniegt dokumentus par uzņēmuma līdzekļu avotu vai gala saņēmējiem, konts var tikt ierobežots. Šiem dokumentiem jābūt oficiāliem, un mums jābūt iespējai tos pārbaudīt tādos avotos kā jūsu valsts uzņēmumu reģistrs vai tamlīdzīgi.

3. Konta izmantošana kriptovalūtām
Atverot Paysera kontu, jūs piekrītat mūsu noteikumiem, no kuriem viens ir neizmantot mūsu pakalpojumus kriptovalūtu tirdzniecībai. Ja arī pēc brīdinājuma jūs turpināsiet veikt šādas darbības, mēs ierobežosim jūsu piekļuvi mūsu finanšu pakalpojumiem. Mēs jau no sākuma esam atklāti par šo ierobežojumu, tāpēc, lūdzu, nemēģiniet apmānīt sistēmu un tomēr to darīt. 🕵️‍♀️

4. Nepareiza informācija par jūsu darbībām
Esiet atklāts par to, ko darāt un no kurienes parasti saņemat līdzekļus, sniedziet mums pilnīgu un precīzu informāciju. Ja rakstāt, ka esat students, bet redzam, ka saņemat lielas naudas summas no dažādām personām, mums tas šķitīs aizdomīgi, un jums tiks lūgts sniegt vairāk informācijas. Tāpēc labāk dariet to no paša sākuma, lai vēlāk neradītu neērtības.

5. Finanšu pakalpojumu sniegšana bez mūsu ziņas un piekrišanas
Ja jūsu uzņēmums pēc Paysera konta atvēršanas maina tā sniegtos pakalpojumus, mūs par to ir jāinformē. Piemēram, ja jūs sākat nodarboties ar finansēm, mums būs jādod jums papildu piekrišana izmantot mūsu pakalpojumus. Pilns to pakalpojumu saraksts, kuriem tas nepieciešams, ir norādīts pakalpojumu līgumā

6. Starpniekserveru izmantošana, lai pieslēgtos kontam
Starpniekserveru pakalpojumu izmantošana pati par sevi nav pretrunā ar mūsu noteikumiem. Tomēr, ja izmantojat anonīmu starpniekserveri, iespējams, nevarēsiet pieslēgties savam Paysera kontam. Pretējā gadījumā mums liktos aizdomīgi, ka katru reizi kontam pieslēdzaties no citas pasaules malas.

7. Lietotājvārda/paroles koplietošana ar trešajām personām
Nekoplietojiet savu kontu ar citiem un neļaujiet citām personām atvērt kontu jūsu vārdā. Tas ir pretrunā ar mūsu noteikumiem un nodarīs lielāku kaitējumu jūsu vārdam, nevis personai, kas izmantos jūsu kontu. Persona, kas izmanto kontu jūsu vārdā, var sagādāt jums nopietnas problēmas, nokļūstot parādos, ņemot kredītus, iegūstot medicīnisko vēsturi, pasūtot dažādus pakalpojumus valsts iestādēs, kā arī parakstot dokumentus jūsu vārdā. Tāpēc jums vajadzētu būt vienīgajai personai, kurai ir piekļuve, un, ja domājat, ka kāds cits varētu zināt jūsu pieslēgšanās datus, nekavējoties nomainiet tos.

Ja jūsu konta darbība ir ierobežota vai tas ir slēgts, vēlreiz rūpīgi izlasiet mūsu noteikumus, lai uzzinātu iemeslu. Turklāt meklējiet ziņojumus no mums un neaizmirstiet pārbaudīt mēstuļu mapi. Jūs vienmēr arī pats varat sazināties ar mums

Vienmēr labāk ir nesasniegt šo soli, un, ja tomēr, mēģiniet sniegt visu informāciju pēc iespējas ātrāk, lai mēs varētu ļaut jums atkal pilnībā izmantot mūsu pakalpojumus.

Klienta anketa

Visiem, kas vēlas kļūt par mūsu klientu, jāaizpilda Klienta anketa (princips "Zini savu klientu"). Un jā, mēs to lasām. Aizpildīšana aizņem tikai minūti, un, ja sniegsiet visu nepieciešamo informāciju, savu kontu varēsiet izmantot uzreiz.

Noteikti aprakstiet savu darbību pēc iespējas precīzāk, lai mums nebūtu jānosūta jums papildu jautājumi. Anketas pārbaude var ilgt līdz 5 dienām, un mēs parasti lūdzam to atjaunināt katru gadu vai, ja notiek kādas būtiskas izmaiņas.

#

Cik ilgs ir ierobežojums?

Tas atkarīgs no jums! Ja iesniedzat visus prasītos dokumentus un informāciju, ierobežojums var tikt atcelts tajā pašā dienā. Tomēr, ja jūsu konts ir ierobežots vai maksājums ir rezervēts un jūs nesadarbojaties, var paiet nedēļas, pat mēneši, līdz jūs atbildēsiet uz visiem jautājumiem, kas mums ir nepieciešami, lai virzītos tālāk. 

Kā no tā var izvairīties?

Ievērojiet noteikumus. Godīgi sakot, tas ir tik vienkārši. Nekavējieties aizpildīt Klienta anketu, iesniegt prasītos dokumentus, būt atklātam par savām darbībām un vienkārši nemelot. 

Ja, veicot lielāku maksājumu, jūs rakstāt tikai rēķina numuru, tas mums neko neizsaka. Pievienojiet pārskaitījumam rēķinu. Bet, ja rēķinā ir tikai teikts, ka summa tiek apmaksāta par "IT pakalpojumiem saskaņā ar līgumu", ar to arī nepietiek, mums būs nepieciešams arī pats līgums. Padomājiet par šīm niansēm jau iepriekš, un visi darījumi notiks vienmērīgi, dažu mirkļu laikā. 

Tāpat arī nejokojiet. Paysera ir jautru un priecīgu cilvēku komanda, tomēr, kas attiecas uz naudu un noteikumiem, to uztveram nopietni. Maksājumi par “Guns N' Roses” un “mcksmaeoromksmkc” (nejauši burti) var un tiks aizturēti. Ietaupīsim viens otra laiku. 

Vai zaudēsiet savu naudu?

Nē. Ja vien tā jau no sākuma nebija jūsu. Ja jūs apkrāpsiet citus cilvēkus un viņi ar mums sazināsies, sniedzot pierādījumus, nauda tiks atgriezta cietušajiem.

Ja tas bija vienkāršs citu noteikumu pārkāpums, mēs jums atgriezīsim naudu pirms konta slēgšanas. Ir vērts atzīmēt, ka atgriezt naudu varam tikai JŪSU bankas kontā. Tas nevar būt radinieka vai drauga konts.

Mēs vienmēr darām visu iespējamo, lai būtu pārredzami, kā arī taisnīgi un pacietīgi ar mūsu klientiem. Mēs patiesi ceram, ka jums nekad neradīsies nepieciešamība šo visu izlasīt, lai saprastu, kāpēc jūsu konts tika slēgts, jo mums arī nepatīk atvadīties no klientiem. Tomēr, lai aizsargātu jūs un citus, šādas procedūras dažkārt ir jāveic uzņēmumā Paysera, kā arī jebkurā citā finanšu iestādē.

Jautājumu gadījumā lasiet vairāk par principa "Zini savu klientu" procedūrām mūsu vietnē, kā arī biežāk uzdoto jautājumu sadaļā.