Visi bloga ieraksti
Personīgās finanses

Kopīgs konts pāriem – nākamais solis jūsu attiecībās

Kopīgs konts pāriem

Kopīga dzīvesvieta, kopīga automašīna, kopīga mājsaimniecība – tas viss bieži vien nozīmē kopīgas finanses. Un, tā kā finanšu tehnoloģijas strauji uzlabojas, kopīgi izdevumi un uzkrājumi pāriem arvien biežāk kļūst par normu, un jauniem pāriem vairs nav neveikli jāatgādina partneriem par neapmaksātiem komunālajiem maksājumiem vai īri. Funkcijas, piemēram, kopīgi konti, kopīgi uzkrājumi vai maksājumu pieprasījumi, ne tikai nodrošina lielāku pārredzamību, bet pat var glābt romantiskas attiecības. 

Vai runas par naudu bojā garastāvokli? 

Acīmredzot pat tuvākie pāri, kuriem ir kopīgi noslēpumi, atmiņas un cerības, jūtas neveikli, kad runa ir par naudu. Tāpēc pāriem bieži ir atsevišķas finanses līdz pat laulībām vai pirmajam bērnam. 

Partnera finansiālie ieradumi – uzskati par tēriņu kontroli un uzkrājumiem – ir aspekts, ko vislabāk noskaidrot attiecību sākumā. Katru gadu aptaujas liecina, ka domstarpības par finansēm ir vieni no biežākajiem sadzīves konfliktu iemesliem un bieži vien noved pie šķiršanās. Tikmēr pāriem, kuri atklāti apspriež naudas jautājumus, attiecības mēdz būt laimīgākas un mierīgākas. 

Vai tu... atvērsi kopīgu kontu ar mani? 💍

Viens no veidiem, kā apvienot ģimenes finanses, ir kopīga konta atvēršana. Tradicionālajās bankās pāris bieži atver kontu, kurā abām pusēm ir vienādas pilnvaras pār naudas līdzekļiem un atļaujām – abi partneri var slēgt kontu utt. Turpretī, atverot kopīgu kontu Paysera mobilajā lietotnē – viena persona ir galvenais konta īpašnieks un kopā ar partneri dala atļaujas pārvaldīt līdzekļus, taču kontu var slēgt tikai viens. 

#

Lai atvērtu kopīgu kontu Paysera sistēmā, abiem no sākuma ir jāatver privātie Paysera konti. Tos var atvērt bez maksas. Pēc tam Paysera mobilajā lietotnē zem profila ikonas jāizvēlas Mani konti > Atvērt jaunu kontu > Kopīgs konts. Ievadiet konta nosaukumu un izvēlieties personu, ar kuru kopīgosiet šo kontu (jūsu kontaktpersona varēs piekļūt kontam pēc 12 stundām). 

Neesat gatavs kopīgam kontam? Izmantojiet alternatīvas 🤝

Ja vēl nejūtaties gatavs uzdot šo svarīgo jautājumu par kopīgu kontu, izmantojiet citas alternatīvas funkcijas, kas varētu palīdzēt sadalīt kopīgos izdevumus. 

Rēķina dalīšanas funkcija ✂️

Tikko iztērējāt lielu summu par pārtikas precēm? Vai varbūt jūs maksājat īri un komunālos maksājumus? Un ne pirmo reizi? Ja gan jums, gan jūsu partnerim (vai vienkārši draugam) ir Paysera kontspavelciet pa kreisi neseno darījumu > nospiediet "Dalīt rēķinu" un izvēlieties personu, ar kuru vēlaties to sadalīt. Jūs varat maksāt vienādās daļās vai jebkurā proporcijā pēc jūsu izvēles. 

Jūsu partneris uzreiz saņems paziņojumu par ierosinājumu sadalīt rēķinu, un viņš to varēs pieņemt ar vienu pieskārienu. Vai arī noraidīt...  

#

Maksājuma pieprasījuma funkcija 💸

Ja jūsu pēdējie izdevumi bija skaidrā naudā vai no cita bankas konta – tā vietā, lai sadalītu esošu rēķinu, varat nosūtīt maksājuma pieprasījumu. Mobilajā lietotnē izvēlieties Pārskaitījumi > Pieprasīt maksājumu > izvēlieties kontaktpersonu un norādiet summu. 

Šādā veidā nav iespējams aizmirst, ka esat kādam parādā – atgādinājumu redzēsiet līdz brīdim, kad noraidīsiet vai pieņemsiet pieprasījumu. 

Kopīgie uzkrājumi 🐷

Visbeidzot, pat ja jums ir atsevišķi izdevumi, varbūt krājat kopīgam mērķim? Apsveriet iespēju atvērt kopīgu kontu uzkrājumiem. Varēsiet iestatīt atkārtotus maksājumus no sava galvenā konta un pat nepamanīsiet, kā esat sakrājis pietiekami daudz naudas jaunai mašīnai vai kāzām. 💒

Mobilajā lietotnē izvēlieties Vairāk > Uzkrājumi > Izveidot jaunu > ievadiet nosaukumu > mērķi > un uzaiciniet kādu krāt kopā ar jums. 

Tāpēc, lai arī cik muļķīgi tas neizklausītos, veselīgās attiecībās sarunas par naudu ir obligātas. Un finanšu tehnoloģijas patiešām padara tās gandrīz nemanāmas. Neizmantojat Paysera lietotni savu finanšu pārvaldībai? Jūs daudz zaudējat. Lasīt vairāk... 

Saistītie raksti

#
Pakalpojumi

Svarīgākās Paysera mobilās lietotnes funkcijas 2021. gadā

Cik no jaunākajām 2020. gada finanšu funkcijām jūs izmantojat? Kuras ir visgaidītākās 2021. gadā? Mums ir jaunumi ikvienam!

#
Personīgās finanses

Jaungada apņemšanās: kā ietaupīt naudu – likums 50/30/20

Ļoti populāra Jaungada apņemšanās ir labāka personīgo finanšu pārvaldība. Tuvojoties 2021. gadam, mēs vēlamies sniegt padomus, kā ietaupīt naudu, piemērojot likumu 50/30/20.

#
Personīgās finanses

Laiks aizsargāt savu naudu – laiks zeltam!

Tase kafijas 1970. gados maksāja 20 centus, šodien – EUR 1,50. Tikmēr unce zelta septiņdesmitajos gados maksāja EUR 200, šodien – cena ir vairāk nekā 8 reizes augstāka. Kas šeit varētu būt kopīgs? Inflācija.