Zelta tirdzniecība tiešsaistē

Pirktspējas saglabāšana digitālo tehnoloģiju laikmetā 

Tagad visi Paysera klienti var iegādāties zeltu (XAU) Paysera sistēmā. Šī funkcija paredzēta tiem, kas vēlas saglabāt savu pirktspēju un dažādot portfeli.

Dārgmetālu monētas un stieņi tiek glabāti drošā Paysera depozitārijā un ir pieejami izņemšanai.

#

Fiziskā zelta vērtība – vai zelts ir ieguldījums?

Īsta nauda – stabilitātes zīme

Zelts un citi dārgmetāli nav tādas valūtas kā eiro vai dolāri. Tā ir īstā nauda, kas tirdzniecībā tikusi izmantota tūkstošiem gadu, un tam ir daži acīmredzami iemesli. Atšķirībā no papīra naudas, kurai ir neizbēgama tendence devalvēties, dārgmetāli ilgtermiņā nezaudē savu vērtību pat ekonomiskās lejupslīdes laikā.

Daudzas centrālās bankas visā pasaulē izmanto zeltu kā līdzekli savu līdzekļu uzglabāšanai un saglabāšanai. Tagad arī visi Paysera klienti to var izdarīt ātri un ērti – tirgojot dārgmetālus tiešsaistē.

Zeltu nevajadzētu uzskatīt par ieguldījumu. Tā mērķis nav gūt ienākumus, bet gan saglabāt jau piederošo bagātību. Tas ir galvenais iemesls, kāpēc zelts ir tik populārs krīzes un nenoteiktības laikā. 

Zelta tirdzniecība

Kā dārgmetālus var izmantot?

Pirkšana

Visi Paysera klienti var iegādāties zeltu tiešsaistē. Jebkuru valūtu, kas pieejama Paysera sistēmā, tagad var konvertēt uz zeltu. Tā kā ne visi var atļauties iegādāties uzreiz veselu fizisku monētu vai stieni, zelta pirkšana mazākās daļās dažiem cilvēkiem varētu būt risinājums. Iegādātā zelta vērtība tiek parādīta jūsu Paysera kontā gan dārgmetālu gramos, gan izvēlētajā valūtā.

Tomēr smagākus stieņus ir lētāk ražot, tāpēc tie ir lētāki pēc svara.

Pārdošana

Tāpat kā citas valūtas jūs jebkurā laikā varat pārdot nopirkto dārgmetālu atpakaļ Paysera mobilajā lietotnē vai internetbankā.

Nodošana

Dārgmetālus varat nodot arī citiem Paysera kontu īpašniekiem.

Lai gan jūs vēl nevarat ar šiem metāliem samaksāt par precēm un pakalpojumiem, tos var automātiski konvertēt jūsu valūtā, ja jums nav pietiekami daudz līdzekļu.

Saņemšana

Fiziskas zelta monētas un stieņus izsniedz Paysera galvenajā birojā Viļņā. Pieejama arī fiziskā dārgmetāla piegāde. Lūdzu ņemt vērā: ja iegādājaties zeltu un to nepaņemat divu darba dienu laikā, automātiski tiek piemērota glabāšanas maksa. Kad izņemat fizisko zeltu, XAU valūta tiek atskaitīta no jūsu dārgmetālu konta.

Vai ir droši pirkt zeltu tiešsaistē?

Zelta tirdzniecībai tāpat kā citiem Paysera sniegtajiem pakalpojumiem tiek piemērota augstākā līmeņa drošība. Uz šo pakalpojumu attiecas likums par dārgmetālu un dārgakmeņu valsts uzraudzību. Paysera arī ir iekļauta Lietuvas proves biroja sarakstā ar uzņēmumiem, kas nodarbojas ar dārgmetālu tirdzniecību – arī tas pārdevējiem uzliek pienākumu ievērot caurspīdīgumu un nevainojamu pakalpojumu kvalitāti.

Kopumā zelta pirkšana tiešsaistē ir tikpat droša kā internetbankas izmantošana. Pērkot vai pārdodot zeltu, Paysera garantē drošu pieslēgšanās procesu un tiešsaistes sistēmas lietošanu.

#
#

Kā nopirkt zeltu?

Lai tirgotos ar dārgmetāliem, jums jābūt identificētam Paysera konta īpašniekam un jāpārzina noteikumi, kas saistīti ar šo jauno funkciju.

Dārgmetālus var tirgot Paysera mobilajā lietotnē, kas pieejama gan iOS, gan Android operētājsistēmai.

Pieejamos dārgmetālus, kā arī to cenu varat redzēt:

  • pieslēdzoties kontam Paysera mobilajā lietotnē;
  • izvēloties Vairāk;
  • pēc tam – Dārgmetāli.
  • Izvēlieties pirkt pa daļām vai iegādājieties visu dārgmetālu.

Cenas

Zelta uzglabāšanai, apmaiņai, pārdošanai un pirkšanai tiek piemērotas komisijas maksas. Lielākajā daļā valstu zelta monētām un stieņiem netiek piemērots PVN.

#
#

Papildu informācija

Iegādāties zeltu Paysera sistēmā var tikai Paysera kontu īpašnieki. Kontu bez maksas var atvērt dažās minūtēs Paysera mobilajā lietotnē gan iOS, gan Android operētājsistēmai. Lai iegūtu papildinformāciju par dārgmetālu tirdzniecību, sazinieties ar mūsu klientu atbalsta centru.